jarek wist

Swinging with Sinatra

Jarek Wist jest wokalistą i współtworcą jednego z najciekawszych projektów muzycznych ostatnich pięciu lat - Swinging with Sinatra to prawdziwe przedstawienie, które doczekało się wielu odsłon oraz formacji i niezmiennie podbija sceny w całym kraju i za granicą.

jarek wist

Wydawca: Verità Nostra
Rok wydania: 2013

Projekt swingowy liczy sobie już 5 lat - powstał dzięki wielkiej inspiracji Jarka Wista Frankiem Sinatrą i muzyką swingową, co w połączeniu jest synonimem wielkiej elegancji w muzyce rozrywkowej.

Pierwsza odsłona projektu to forma big bandowa - szlagiery Sinatry wybrzmiewają na scenie z udziałem Jarka Wista oraz Big Bandu Krzysztofa Herdzina, złożonego z 17 wielkiej klasy muzyków. To formuła, z którą projekt debiutował na deskach największych i najbardziej cenionych filharmonii i teatrów muzycznych w kraju, m.in. gdańskiej Ołowiance czy Studio Buffo w Warszawie. Koncert Swinging with Sinatra zamykał również festiwal w łódzkim Muzeum Włókiennictwa - festiwal Geyer Music Factory. Przeszło połtoragodzinny spektakl obejmuje najbardziej znane utwory w nowych, specjalnie na tę okazję stworzonych przez Krzysztofa Herdzina aranżacjach. Ogromny aplauz publiczności skłonił artystów do wydania płyty z zarejestrowanego koncertu w Inowrocławiu - Swinging with Sinatra Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band LIVE! nie znikała z listy Top 10 w Empiku przez ponad pół roku. Koncert otworzył też jesienny sezon programu TVP Kultura, podczas oficjalnej gali jesienią 2013. Emisje koncertu regularnie zagościły na antenie pasm Telewizji Polskiej, m.in. podczas nocy sylwestrowej. Zapraszamy do odsłuchania bigbandowego wykonania New York, New York: http://bit.ly/1RGdzR4.

Swinging with Sinatra to również wydanie kameralne, gdzie do śpiewanych przez Jarka Wista znanych wszystkim utworów Franka Sinatry gra band jazzowy, na który składają się największe nazwiska polskiej sceny muzycznej (Piotr Wrombel, Krzysztof Szmańda, Wojciech Pulcyn, Robert Murakowski, Konrad Zemler, Michał Tomaszczyk). Koncert - w tym ilość instrumentów na scenie, oraz dobór repertuatu jest każdorazowo efektem dopasowania go do odpowiedniej formuły wydarzenia. Skład i repertuar koncertu Swinging with Sinatra z bandem jazzowym świetnie sprawdza się zarówno podczas festiwali (m.in. Old Jazz Meetings Złota Tarka), jak i kameralnych wydarzeń (jak np. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach). To najczęściej wybierana forma koncertu, z którą artyści wystąpili już na większości scen w Polsce, m.in. W Elblągu, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, Koszalinie i wielu innych miejscach. Kameralne Night and Day: http://bit.ly/2g8pB5N.

Sukces projektu swingowego zachęcił Jarka Wista do kolejnych poszukiwań formuły tej formacji muzycznej - od 2014 roku Swinging with Sinatra to również wersja symfoniczna, gdzie na scenie poza wokalistą, koncertuje mały band jazzowy oraz orkiestry lub sekcje smyczkowe. Formuła symfoniczna składa się z poszerzonego reperturaru, a autorem aranżacji do tej wersji koncertów jest Piotr Wrombel. Sezon koncertowy 2014/2015 obfitował w występy w wielu filharmoniach i sal koncertowych, m.in. w Rzeszowie, Radomiu, Koszalinie, Elblągu, Gdańsku, Płocku oraz Łomży. Symfoniczne Strangers In The Night: http://bit.ly/2g7nILD.

Projekt swingowy przyciąga na widownię zarówno miłośników swingu, fanów Franka Sinatry, jak i wszystkich tych, którzy na koncertach poszukują nie tylko doskonałego dźwięku, ale również pełnego pasji zaangażowania artystów, pozwalającego rozpoznać głębię muzyki. Miniony sezon 2015/16 to wyjątkowy czas dla swingu - zaledwie w grudniu 2015 cały świat świętował 100. rocznicę urodzin Franka Sinatry. Swinging with Sinatra niezmiennie od kilku lat gości na wielu scenach w całym kraju (ostatni koncert z maja 2017 w słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica był największym koncertem symfonicznym w historii projektu!) i za granicą - Jarek Wist zaprezentował repertuar swingowy również podczas dużych koncertów w ramach zagranicznych tras w Brazylii i USA w 2016 i 2017 roku.

Wszystkie oferty koncertowe dostępne są na stronie Agencji Artystycznej Verita Nostra - http://bit.ly/2g7tFYU. Zapraszamy i zachęcamy do współpracy!

jarek wist
jarek wist
jarek wist
jarek wist